Kontakt

Ivo Petr – náčelník klubu AlpinTrek

Tento úvod nechť poslouží především těm, kteří ještě neví do čeho jdou a co je může na cestách s tímto šílencem čekat.

 

Ivo Petr (r. 1956) chodí po horách a organizuje nejrůznější akce již více 35 let. Zkušenosti z přechodů stovek pohoří a výstupů na tisíce vrcholů shrnul do několika knih (turistické průvodce Evropské hory českýma očima – zatím 11 svazků). S jeho články se můžeme setkávat na stránkách několika magazínů a periodik (Outdoor, Lidé a Hory, Adventure Magazin, Trekink, Cykloturistika atd.).
Expedice a výlety pod jeho vedením se vyznačují drsným „tahem na bránu“, maximálně využitím času i nečasu, pohodou a srandou (není jistě náhodou, že mnozí účastnící expedic si pro sebe přejmenovali klub na Brutal Tour) 
O své zážitky se dělí s kamarády i novými tvářemi na mnoha přednáškách spojených s promítáním fotografií po celé republice (a na Slovensku)

Klub AlpinTrek založil pod tímto názvem v r. 1992, v současnosti je v něm zapojeno na 150 lidí z celé republiky.

Telefon : 00420 777 03 13 14 (furt)

Email : alpintrekclub@seznam.cz

        Facebook: Ivo Petr

Historie klubu

Klub horských šílenců a milovníků dlouhých cest AlpinTrek existuje v nejrůznějších podobách již od roku 1984. Tehdy, tedy ještě za bolševika, jsme jako zcela malá parta vyjížděli do míst, kam nás rudý bratr pustil. V průběhu šesti let jsme procestovali takřka všechna pohoří Rumunska, Bulharska, Polska a ti šťastnější z nás se podívali do hor tehdejší Jugoslávie.

Po převratu se otevřeli hranice a najednou to, o čem jsme jen četli a snili, bylo za humny. V následujících letech jsme projeli celou Evropu od severu k jihu a vystoupili na všechny její významné vrcholy. Suchou řečí statistiky bylo přelezeno na 400 pohoří a dosaženo přes 250 třítisícovek a několik desítek vrcholů vyšších 4000 m.

V r. 2001 poprvé opouštíme Evropu a organizujeme podařenou expedici do severní Afriky (Maroko). Roku 2003 je realizována první zámořská expedice do hor Chile a Argentiny, na jejímž konci je výstup na nejjižnější šestitisícovku planety – Marmolejo. Následující roky to jsou divoké hory Turecka, Mexika, Indie, Nepálu, Jižní Afriky, Ekvádoru, Tanzanie, Kanady, Nového Zélandu, Japonska atd. K dnešnímu dni to byly výpravy do více jak 70 zemí na všech kontinentech (s výjimkou Antarktidy)

Akce klubu

Akce klubu nejsou realizovány za účelem dosažení zisku, ale jsou akcemi přátel, kteří rádi poznávají hlavně krásné hory. Akce klubu si organizujeme proto sami. V ceně akcí jsou zahrnuty pouze nejnutnější poplatky – letenky, jízdenky busem a organizační společné výdaje (mapy, permity apod.). Stravování, dostatek piva, ubytování a pojištění si hradí každý účastník akce sám.

Na první akci se může přihlásit každý kdo má rád hory a absolvuje posezení s náčelníkem u piva (není nutné, ale u náročnější cesta vhodné). Členem klubu se následně stane ten, který alespoň dvakrát vycestuje na jakoukoli akci. Neplatí se žádné poplatky, naopak. Každý zájemce je každoročně informován o nových akcích ve formě programu Hory (+ rok).

Setkání příznivců klubu

Mimo cestovních akcí je každoročně pořádáno mnoho setkání a promítání fotek jak z našich akcí, tak z expedic našich kamarádů. Pravidelné setkání probíhá v Ostravě v klubu Atlantik, kde má přednášky náčelník klubu. Své místo si již našlo kařdoroční setkání v Praze - Brániku v restauraci U Sváry (vždy v lednu).

Dalším zajímavým setkáním je tradiční ledové promítání na některé z horských chat v Beskydách. Zakončení roku je ve znamení velkého setkání a promítání všech fotek v Ostravě. Turistický konec (a zároveň začátek) sezóny je ve znamení Veselých Vánočních Výstupů na Slovensku či Polsku. Pravidelnou akcí je pak březnová návštěva polského Zakopaneho tzv. "Na kolena", kde kromě některého z blízkých kopců se pojídají a zapíjejí místní kolena (oečená, na obnovu těch našich).

Všechny zde uvedené akce jsou určeny všem bez rozdílu členství v klubu, pohlaví, vyznání a barvy pleti. Na cestách za novými zážitky přeji všem modrou oblohu, daleké obzory, přátelství v srdci a velehory srandy.


Ivo Petr
náčelník klubu

Přednášky

Ivo Petr

Náčelník klubu AlpinTrek
Telefon: 777 03 13 14
Email: alpintrekclub@seznam.cz
Facebook : Ivo Petr

Ivo Petr